SMCJ1.5KE75CA-TP
Mfr.Part #
SMCJ1.5KE75CA-TP
Datasheet
SMCJ1.5KE75CA-TP
Description
TVS DIODE 64.1VWM 103VC DO214AB
Stock
20435
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
14.8A
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
1500W (1.5kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
71.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
103V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
64.1V